Czerwony Garuda (tyb. Khyung Mar) należy do praktyk tantrycznych czyli do Ścieżki Transformacji (tyb. Sang Ngag) .
Celem nauk Czerwonego Garudy, jest pokazanie nam, w jaki sposób możemy przemienić nasze zwykłe karmiczne ciało, mowę, umysł i energię w bardziej czyste i przenieść je na wyższy poziom, przemieniając negatywności i ignorancję w mądrość.

Historia
Założyciel Jungdrung Bon, rdzennej religii tybetańskiej, Budda Tonpa Shenrab, po raz pierwszy przekazał tę praktykę Takla Mebarowi, a następnie Drenpa Namkhce. Później praktyka była przekazywana stopniowo ich następcom. Po prześladowaniach1 w VIIw., Khopo Lodre Togme – jeden z Tertonów, odnalazł nauki Czerwonego Garudy – Khyung Mar, a następnie przekazał swoim uczniom, a oni swoim. Nauki te zostały również przekazane Nyame Sierabowi Gyaltsenowi, założycielowi i pierwszemu opatowi klasztoru Menri w Tybecie i następnie nieprzerwanie były przekazywane aż do Trzydziestego trzeciego Menri Trinzina – Jego Świętobliwości, który przekazał je Rinpoche.

Praktyka
Aby otrzymać moc, energię, mądrość i siłę, należy rozpocząć od medytacji nad uspokojeniem swojej natury.
Nauki dotyczące praktyki Czerwonego Garudy zawierają pełen zestaw nauk, liczący 53 rozdziały. Praktyka uczy nas metody przekształcania naszego ciała, mowy, umysłu i energii [tak, aby przenieść je] na wyższy, bardziej czysty poziom. Pomaga również rozwijać mądrość, która pokonuje Pięć Trucizn. Upełnomocnia nas do otrzymania mocy, ochrony oraz błogosławieństwa dla nas i dla innych.
Nauki dotyczące praktyki Czerwonego Garudy skupiają się dwóch rodzajach medytacji Dag Kyed („Samowytworzenia”) oraz Dun Kyed (Wytwarzania Myślą Bóstwa). Oba te rodzaje są charakterystyczne tylko dla Tantry.
Podczas medytacji Dak Kyed praktykujący poprzez siłę swojej wyobraźni przekształcają samych siebie w Czerwonego Garudę. Natomiast w trakcie Dun Kyed, które oznacza Bóstwo wytworzone myślą, praktykujący dzięki medytacji i wyobraźni generują Czerwonego Garudę przed sobą.
Poprzez te praktyki możemy poczuć moc i błogosławieństwa płynące od Czerwonego Garudy, poczuć Jego obecność i bezpośrednio się z nim połączyć.
Podczas tych praktyk skupimy się na pierwszych dwóch rozdziałach, które uczą nas, w jaki sposób przekształcać się w Czerwonego Garudę i następnie wysyłać promienie światła i energię od Czerwonego Garudy do wszystkich czujących/świadomych istot, w szczególności do tych, którzy są słabego zdrowia lub cierpią na jakieś choroby.

Cel i korzyści
Wiele korzyści płynie z tych nauk. Pierwszą jest samouzdrawianie poprzez otrzymanie od Czerwonego Garudy mocy, błogosławieństw i ochrony. Druga to możliwość i moc przekształcania wszelkich negatywnych energii w mądrość oraz usuwania wszelkich przeszkód. Czerwony Garuda pomaga również odzyskać siły i energię uzdrawiania oraz wzmacnia w nas miłość i współczucie.
Mantra Czerwonego Garudy

HUNG TRO TA YA GA RU NA TRI TRONG HA RA NYE LO YO SO THUN TU

CategoryWykłady
Polityka prywatności           Śledź nas: