Zapraszamy na praktyki codzienne, w tym praktyki tantryczne.

Poniżej przedstawiamy skrótowy opis praktyk, w których możesz wraz z nami wziąć udział w każdy poniedziałek i czwartek w Poznaniu oraz w niedzielę w Krakowie.

 

 

PRAKTYKA TSA LUNG

 

Podczas praktyki trenujemy:

  • prawidłową postawę ciała,
  • precyzyjne wykonywanie ruchów,
  • kontrolowane oddychanie,
  • wizualizację

Cel i korzyści: W trakcie wykonywania pięciu ćwiczeń Tsa Lung poprzez skoordynowanie oddechu, wizualizacji i ruchów ciała wytwarzamy oczyszczający  przepływ wiatru/energii przez kanały i czakry  dzięki czemu doświadczamy zjednoczenia ciała, umysłu i lung’u. Praktyka ta jest bardzo pomocna w oczyszczaniu organizmu z problemów zdrowotnych na poziome energetycznym, jak i fizycznym. Przede wszystkim jednak wpływa ona na klarowność i jasność naszego umysłu co przekłada się na odpowiednią koherencje serca i  poczucie prawdziwego spokoju.

PRAKTYKA SUR

Dedykowana jest wszystkim czującym istotom, zarówno w celu usunięcia wszelkich długów karmicznych, które możemy im być winni, jak i w celu oczyszczenia ich karmy i pomocy na ścieżce do oświecenia.

Kar Sur (Biały Sur)- to jedna z praktyk Czterech Szczodrości ofiarowanych wieczorem czterem typom gości: Oświeconym, Obrońcom, ośmiu klasom bogów i demonów oraz wszystkim istotom z sześciu światów (wszystkie czujące istoty ).

Cel i korzyści: zaspokojenie potrzeb wszystkich klas istot, nasycenie ich prowadzące do wzrostu spokoju.

Mar Sur (Red Sur)- ta praktyka jest podobna do praktyki Kar Sur. Odbywa się podczas poważnych wydarzeń, które uważa się za spowodowane     czymś większym niż zwykłe długi karmiczne.

Cel i korzyści: Mar Sur ma na celu rozwiązanie problemu poprzez zaspokojenie większych potrzeb wszystkiego, co powoduje poważne zdarzenie.

 

PRAKTYKA CZERWONEGO GARUDY

Czerwony Garuda (tyb. Khjung Mar) należy do tybetańskich praktyk tantrycznych czyli do Ścieżki Transformacji (tyb. Sang Ngag).

Celem nauk Czerwonego Garudy, jest pokazanie nam, w jaki sposób możemy przemienić nasze zwykłe karmiczne ciało, mowę, umysł

w bardziej czyste. Przenieść je na wyższy poziom, przemieniając negatywności i ignorancję w mądrość.

Cel i korzyści

Wiele korzyści płynie z tych nauk. Pierwszą jest samouzdrawianie poprzez otrzymanie od Czerwonego Garudy mocy, błogosławieństw i ochrony.

Druga to możliwość i moc przekształcania wszelkich negatywnych energii w mądrość oraz usuwania wszelkich przeszkód.

Czerwony Garuda pomaga również odzyskać siły i energię uzdrawiania oraz wzmacnia w nas miłość i współczucie.

 

PRAKTYKA SHERAB CHAMMY

 

Sierab Ciamma (Sherab Chamma) kochająca matka, znana jest jako matka wszystkich Oświeconych, jest emanacją Doskonałej Mądroci, źródłem wszelkiej miłości i współczucia. Jej imię w języku Szang Szung to Sa Trik Er Sang. Jest jednym z czterech Buddów głównych tradycji Jundrung Bon (Tonpa Shenrab, Shenla Okar, Sherab Chamma, Sangpo Bumtri). Jej manifestacją gniewną jest Sidpe Gyalmo, jej formą pełną mocy (aktywną) jest Jeshe Walmo

Celem nauk Sherab Chammy

Cel i korzyści

Praktyka ta ma charakter uzdrawiający, odnosi się do do naszego ciała, emocji i stanu naszego umysłu.

Rozpuszcza negatywną karmę, przynosząc pokój i harmonię w naszym domu i otoczeniu. Pozwala nam odzyskać jakości, których nam brak.

Kiedy urzeczywistniamy siebie samych i odkrywamy kim jesteśmy, odkrywamy, że wszyscy jesteśmy połączeni ze sobą nawzajem w przestrzeni, w samej esencji –  to jest mądrość, którą odzyskujemy. Esencja jest przestrzenią, jest źródłem i początkiem wszystkiego, ma jakość Matki, taki początek nazywamy pustką.