Zapraszamy na wykład otwarty o godz 18.00 dnia 6 Listopada (Niedziela) w Warszawie stacjonarnie oraz online poprzez platformę zoom.
Adres: Śniadeckich 20/21 4 piętro – jest dostępna winda
Przewidywany czas wykładu to 2 godz.
Tematem spotkania będzie „Wyzwolenie z cierpienia według tradycji Yungdrung Bon”
Zapraszamy zarówno praktykujących jak i osoby całkowicie nowe dla których buddyzm jest pojęciem nieznanym.
Dlaczego cierpimy? Jak działa nasz umysł? Czym jest? Jak poradzić sobie z emocjami, lękiem o przyszłość, starzeniem się, samotnością, problemami, chorobami i trudnymi czasami. Jeśli już znasz medytację to czy jej praktyka sprawia, że każdego dnia jesteś istotą coraz bardziej wolną i szczęśliwą czy raczej odbiera Ci przyjemność z życia i czujesz coraz większą izolację, niezrozumienie sensu życia i poczucie osamotnienia, odłączenia od siebie. Może ciągle mierzysz się z jakimiś problemami.
Jak więc i po co medytować?
Słowa Rinpoche trafiają głęboko i mogą być wielką inspiracją w życiu.
„Jestemy pogrążeni w złudzeniu i krążymy w tym świecie cierpienia, ponieważ nie widzimy i nie urzeczywistniamy ignorancji. Rozumiemy ignorancję, jesteśmy jej świadomi ale jej nie urzeczywistniamy. Tylko z tego powodu krążymy w samsarze, nieustannie obracając koło cierpienia. Naszym celem do którego prowadzą nas nauki, wszystkie porady i przykłady, które otrzymaliśmy jest odkrycie prawdziwego stanu umysłu. Odkrycie prawdziwego stanu umysłu oznacza przezwyciężenie ignorancji. Przezwyciężenie ignorancji oznacza przebudzenie stanu rigpy. Przebudzenie stanu rigpy oznacza zintegrowanie naszej świadomości z prawdziwą NATURĄ UMYSŁU”
Cytat z książki Rinpoche „Nauki Dzogczen A Tri”
Yungdrung Bon jest rdzenną religią Tybetu, zgodnie z własną chronologią ma ponad 18 000 lat. Nauki Bon dzielą się na 9 ścieżek, które zawierają trzy główne sekcje nauk: sutrę, tantrę i dzogczen.
Latri Nyima Dakpa Rinpoche jest opatem i dzierżawcą linii klasztoru Latri w Kham. Jego ojciec Latri Gyaltsen Nyima był trzecią reinkarnacją Tsultrim Phuntsoka, wielkiego praktykującego we wschodnim Tybecie. Od wielu lat Rinpoche prowadzi dom dziecka w Indiach, który wykształcił i
dał dobry start w przyszłość wielu sierotom z Indii, Nepalu jak i uchodźcom z Tybetu. Na prośbę praktykujących założono w 2006 roku Instytut Śardza Ling, który organizuje nauki tego znakomitego nauczyciela w Polsce.
Rinpoche naucza po angielsku, będzie tłumaczenie na polski.
Wstęp na wykład jest darmowy jednak ze względu na ograniczoną ilość miejsc prosimy o rejestrację
Zapisy:
http://shardza.org/rejestracja-na-kurs/
Pytania:
reg.ndrbon@gmail.com
Osoby chcące przekazać jakąś darowiznę na rzecz Rinpoche czy Instytutu będą mogły to zrobić na miejscu lub online przed wykładem, link wysyłamy po zarejestrowaniu się.
Aktualnie Instytut prowadzi zbiórkę na wykończenie naszego Centrum Medytacji by mogło służyć praktykującym już w 2023 roku.
CategoryWydarzenia
  1. Good article. I absolutely appreciate this site. Stick with it!

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Polityka prywatności           Śledź nas: